Ośrodek Sportowo Rekreacyjny w Zabierzowie

Wróć do listy aktualności

Gala rozdania Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w roku 2013

 

8 kwietnia 2014r. w sali głównej Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w 2013 roku. Na galę przybyli najlepsi sportowcy z gminy Zabierzów w 2013 roku oraz ich trenerzy, Radni gminy Zabierzów, prezesi klubów sportowych i zaproszeni goście. Galę uroczyście rozpoczęła wójt Elżbieta Burtan gratulując wszystkim wspaniałych wyników sportowych.

 

Jednym z priorytetów, jakie stawia przed sobą gmina Zabierzów jest propagowanie sportowego trybu życia wśród mieszkańców a co za tym idzie rozwój działalności sportowej oraz tworzenie nowoczesnej bazy sportowo – rekreacyjnej – powiedziała wójt Elżbieta Burtan rozpoczynając galę. Gmina Zabierzów stwarza warunki do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych min. pływania, łucznictwa, piłki nożnej, koszykówki, judo, kung-fu, kajakarstwa. Ukształtowanie terenu i walory krajobrazowe umożliwiają uprawianie wspinaczki skałkowej. Gęsta sieć szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych i nordic walking zachęca do aktywnego wypoczynku w zielonym otoczeniu. Cieszę się bardzo, że mieszkańcy z każdym rokiem korzystają z tego bogactwa naturalnego i zaplecza sportowo – rekreacyjnego coraz liczniej a nasi wspaniali zawodnicy poprzez imponujące osiągnięcia sportowe sławią imię gminy Zabierzów nie tylko na arenie krajowej, ale również Europy i świata.

 

Doceniając trud i pracę włożoną w osiągnięcia sportowe, Gmina Zabierzów od lat nagradza zawodników i ich trenerów, jednak dopiero ostania zmiana Regulaminu, wprowadzona Uchwałą Rady Gminy Zabierzów z dnia 26 października 2012 r. pozwoliła nie tylko na przeprowadzenie w jednym momencie  naboru i oceny wniosków o nagrody sportowe, w których udokumentowane zostały osiągnięcia w roku 2013, ale również umożliwiła zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania laureatów Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w roku 2013 – Najlepszych z Najlepszych – Mistrzów w Zawodach Międzywojewódzkich, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

 

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody, jak również pamiątkowe dyplomy oraz pakiety promocyjne przygotowane przez Referat ds. Rozwoju i Promocji. W toku tegorocznego naboru wniosków, prowadzonego w dniach od 1 do 31 stycznia 2014, wpłynęły do Urzędu Gminy Zabierzów łącznie 44 aplikacje o nagrody dla zawodników i ich trenerów, złożone przez 12 Stowarzyszeń i Klubów Sportowych.

W wyniku formalnej oceny wniosków, do dalszej oceny merytorycznej zakwalifikowano 43 podania i ostatecznie Wójt Gminy Zabierzów przyznał 43 nagrody pieniężne gminy Zabierzów za osiągnięcia sportowe w roku 2013 na łączną kwotę: 40 000 zł.

Nagrody sportowe zostały przyznane w trzech kategoriach, w zależności od rangi imprezy sportowej, podczas której, zawodnik uzyskał wynik sportowy:

I.                       Zawody Międzywojewódzkie

II.                       Mistrzostwa Polski

III.                       Mistrzostwa Europy, Świata, Igrzyska Olimpijskie

 

Lista wszystkich nagrodzonych sportowców znajduje się w załączniku pod artykułem.

 

 

 

Laureaci Nagród Gminy Zabierzów

za Osiągnięcia Sportowe w roku 2013 uzyskane w Zawodach Międzywojewódzkich

Imię i nazwisko

Klub Sportowy

Dyscyplina

Osiągnięcie zawodnika

  1. 1.       Zuzanna Kulig
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” w ZabierzowieDyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywczyni  I miejsca w Halowych Mistrzostwach Małopolski 2013
  1. 2.       Justyna Jankowska
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZdobywczyni złotego medalu w konkurencji na 100 m stylem dowolnym w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego, Oświęcim 2013
  1. 3.       Kacper Stec
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZdobywca srebrnego medalu na 200m stylem dowolnym  w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Oświęcim, 2013
  1. 4.       Dominik Mazur
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieBrązowy medalista na 100m stylem grzbietowym  w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Oświęcim, 2013
  1. 5.       Tomasz Koprynia
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieBrązowy medalista na 100m stylem klasycznym  w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Oświęcim, 2013
  1. 6.       Anna Grela
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZłota medalistka na 50m stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików, Zabierzów grudzień 2013
  1. 7.       Adam Majda
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZłoty medalista w konkurencji na 100m stylem klasycznym w  Zimowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików, Zabierzów grudzień 2013
  1. 8.       Jakub Ziemianin
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZłoty medal w konkurencji 200m stylem dowolnym  w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików Zabierzów grudzień 2013
  1. 9.       Mateusz Waga
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Kmita” ZabierzówDyscyplina sportowa: pływanieZdobywca I miejsca na 200m stylem klasycznym w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego
  1. 10.   Wiktoria Zamachowska
Zawodniczka Krakowskiego Klubu SzermierzyDyscyplina sportowa: szermierkaZdobywczyni II miejsca w Pucharze Żubrów w szpadzie

 

  1. 11.   Agata Przygocka
Uczennica szkoły podstawowej w BalicachDyscyplina sportowa – lekkoatletyka – biegi przełajoweZdobywczyni I miejsca w Finale Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych – AWF Kraków rocznik 2001

 


 

Laureaci Nagród Gminy Zabierzów

za Osiągnięcia Sportowe w roku 2013, uzyskane na zawodach rangi Mistrzostw Polski

Imię i nazwisko

Klub Sportowy

Dyscyplina

Osiągnięcie zawodnika

  1. 12.   Karolina Szajnowska
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” w ZabierzowieDyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywczyni srebrnego medalu w zespole w Drużynowych  Mistrzostwach Polski  2013
  1. 13.   Piotr Ziębiński
Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego  „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoSrebrny medalista w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski  Juniorów 2013
  1. 14.   Ewa Ramut
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoBrązowa medalistka w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski  w kategorii młodzików 2013
  1. 15.   Anna Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego  „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywczyni  złotego medalu w zespole w Mistrzostwach Polski Seniorów 2013
  1. 16.   Agata Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZłota medalistka w zespole w Mistrzostwach Polski Seniorów 2013
  1. 17.   Krystian Molenda

 

Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywca srebrnego medalu w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski  Juniorów młodszych 2013
  1. 18.   Anna Michalik
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoBrązowa medalistka w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski  w kategorii młodzików 2013
  1. 19.   Ardianna Kawa
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZłota medalistka w zespole w Mistrzostwach Polski Seniorów 2013
  1. 20.   Marta Dudek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywczyni srebrnego medalu w drużynie w Mistrzostwach Polski 2013
  1. 21.   Jakub Dudek
Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywca brązowego medalu w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski  Juniorów młodszych 2013
  1. 22.   Katarzyna Anioł
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot”Dyscyplina sportowa: łucznictwoSrebrna medalistka w drużynie w Mistrzostwach Polski 2013
  1. 23.   Milena Ślusarczyk

 

 

 

 

 

 

Zawodniczka Uczniowskiego klubu Sportowego Hetman Koronny TrzebiniaDyscyplina sportowa: szachySrebrna medalistka indywidualnie w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 8

 

  1. 24.   Trener: Marian Twardoń
  2. 25.   Krzysztof Szczurek
   

 

 

Zawodnik Krakowskiego Klubu SzachistówDyscyplina sportowa: szachy

  • Srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików w szachach klasycznych
  • Srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików w szachach szybkich
  1. 26.   Trener: Rafał Gunajew
  2. 27.   Aleksandra
    Zamachowska
    Zawodniczka Krakowskiego Klubu SzermierzyDyscyplina sportowa: szermierkaZdobywczyni I miejsca indywidualnie w Mistrzostwach Polski Juniorów
  1. 28.   Trener: Bartłomiej Język
  2. 29.   Marcin Majewski
Zawodnik Klubu Equestrian Centre KrakówDyscyplina sportowa: jeździectwoZdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego  klasa LL
  1. 30.   Jan Baran

 

 

 

Zawodnik WKS WawelDyscyplina sportowa: biegi na orientacjęZdobywca II miejsca w viagra sztafetowych Mistrzostwach Polski w biegu na orientację
  1. 31.   Trener: Tomasz Lubkiewicz
  2. 32.   Mateusz Jędrusik
    Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWF KrakówDyscyplina sportowa: lekkoatletykaZdobywca

  • II miejsca w sztafecie 4×100 m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
  • Tytułu Mistrza Polski w Drużynowych Mistrzostwach Polski

 

  1. 33.   Trener: Marcin Nowak

 

  1. 34.   Łukasz Drukała
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZłoty medalista w formach ręcznych  południowych w  XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 35.   Sara Zawadzka
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZłota medalistka w kategorii Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 36.   Anna Cieślik
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywczyni II miejsca w Formach Ręcznych Południowych oraz  II miejsca  w kategorii Walki Qingda w  XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 37.   Bartosz Czech
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywca III miejsca w kategorii  Walki Qingda, w XVII Pucharze Polski, Wushu Warszawa 2013
  1. 38.   Jakub Potępa
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuSrebrny  medalista w kategorii Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 39.   Dariusz Rozmus
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfu 

Zdobywca II miejsca w kategorii formy z szablą w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013

 

  1. 40.   Jan Cieślik
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuBrązowy medalista w  kategorii  Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 41.   Julia Bossowska
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuSrebrna medalistka w kategorii  Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 42.   Krzysztof Kaczmarek
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywca srebrnego medalu w kategorii –  Walki Qingda oraz Srebrnego medalu  w kategorii  Formy Ręczne Południowe w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 43.   Jagoda Kaczmarek
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w WięckowicachDyscyplina sportowa: kungfu 

Srebrna medalistka w kategorii –  Walki Qingda oraz Srebrna medalistka w kategorii –  Formy Reczne Południowe w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013

  1. 44.   Michał  Nogieć
Ludowy Klubu Sportowy Potok w WięckowicachTrener: kungfu

 

 

 

Laureaci Nagród Gminy Zabierzów

 za Osiągnięcia Sportowe w roku 2013,

 uzyskane podczas imprez sportowych  na poziomie Mistrzostw Europy i Świata

Imię i nazwisko

Funkcja

  1. 45.   Karina Lipiarska
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” w ZabierzowieDyscyplina sportowa: łucznictwoZdobywczyni  Pucharu Europy 2013 Indywidualnie
  1. 46.   Aleksander Jabłoński
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy  „Grot”Trener łucznictwa 
  1. 47.   Szymon Byrtek
Zawodnik Młodzieżowego Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego „Sowiniec”Kategoria sportowa: Modelarstwo lotnicze i kosmiczneZdobywca Indywidualnego Mistrzostwa Europy w klasie S8E/P seniorów, Bułgaria 2013
  1. 48.   Krzysztof Przybytek
Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Sowiniec”Trener modelarstwa lotniczego i kosmicznego
  1. 49.   Aleksandra Krzyworzeka
Zawodniczka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Azory” KrakówDyscyplina sportowa: kulturystyka kobietZdobywczyni I miejsca  w Mistrzostwach Świata federacji WBBE, indywidualnie
  1. 50.   Mateusz Raczek
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Azory” KrakówTrener kulturystyki