O艣rodek Sportowo Rekreacyjny w Zabierzowie

Wr贸膰 do listy aktualno艣ci

Gala rozdania Nagr贸d Gminy Zabierz贸w za Osi膮gni臋cia Sportowe w roku 2013

 

8 kwietnia 2014r. w sali g艂贸wnej Samorz膮dowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierz贸w odby艂a si臋 uroczysta gala wr臋czenia Nagr贸d Gminy Zabierz贸w za Osi膮gni臋cia Sportowe w 2013 roku. Na gal臋 przybyli najlepsi sportowcy z gminy Zabierz贸w w 2013 roku oraz ich trenerzy, Radni gminy Zabierz贸w, prezesi klub贸w sportowych i zaproszeni go艣cie. Gal臋 uroczy艣cie rozpocz臋艂a w贸jt El偶bieta Burtan gratuluj膮c wszystkim wspania艂ych wynik贸w sportowych.

 

Jednym z priorytet贸w, jakie stawia przed sob膮 gmina Zabierz贸w jest propagowanie sportowego trybu 偶ycia w艣r贸d mieszka艅c贸w a co za tym idzie rozw贸j dzia艂alno艣ci sportowej oraz tworzenie nowoczesnej bazy sportowo 鈥 rekreacyjnej 鈥 powiedzia艂a w贸jt El偶bieta Burtan rozpoczynaj膮c gal臋. Gmina Zabierz贸w stwarza warunki do uprawiania r贸偶norodnych dyscyplin sportowych min. p艂ywania, 艂ucznictwa, pi艂ki no偶nej, koszyk贸wki, judo, kung-fu, kajakarstwa. Ukszta艂towanie terenu i walory krajobrazowe umo偶liwiaj膮 uprawianie wspinaczki ska艂kowej. G臋sta sie膰 szlak贸w turystycznych: pieszych, rowerowych i nordic walking zach臋ca do aktywnego wypoczynku w聽zielonym otoczeniu. Ciesz臋 si臋 bardzo, 偶e mieszka艅cy z ka偶dym rokiem korzystaj膮 z tego bogactwa naturalnego i zaplecza sportowo – rekreacyjnego coraz liczniej a聽nasi wspaniali zawodnicy poprzez imponuj膮ce osi膮gni臋cia sportowe s艂awi膮 imi臋 gminy Zabierz贸w nie tylko na arenie krajowej, ale r贸wnie偶 Europy i聽艣wiata.

 

Doceniaj膮c trud i prac臋 w艂o偶on膮 w osi膮gni臋cia sportowe, Gmina Zabierz贸w od lat nagradza zawodnik贸w i ich trener贸w, jednak dopiero ostania zmiana Regulaminu, wprowadzona Uchwa艂膮 Rady Gminy Zabierz贸w z dnia 26聽pa藕dziernika 2012 r. pozwoli艂a nie tylko na przeprowadzenie w jednym momencie聽 naboru i聽oceny wniosk贸w o nagrody sportowe, w kt贸rych udokumentowane zosta艂y osi膮gni臋cia w roku 2013, ale r贸wnie偶 umo偶liwi艂a zorganizowanie tego wyj膮tkowego spotkania laureat贸w Nagr贸d Gminy Zabierz贸w za Osi膮gni臋cia Sportowe w roku 2013 – Najlepszych聽z聽Najlepszych – Mistrz贸w聽w聽Zawodach聽Mi臋dzywojew贸dzkich, Mistrzostwach Polski, Europy i聽艢wiata.

 

Wszyscy wyr贸偶nieni otrzymali nagrody, jak r贸wnie偶 pami膮tkowe dyplomy oraz pakiety promocyjne przygotowane przez Referat ds. Rozwoju i Promocji. W toku tegorocznego naboru wniosk贸w, prowadzonego w dniach od 1 do 31 stycznia 2014, wp艂yn臋艂y do Urz臋du Gminy Zabierz贸w 艂膮cznie 44 aplikacje o nagrody dla zawodnik贸w i ich trener贸w, z艂o偶one przez 12 Stowarzysze艅 i Klub贸w Sportowych.

W wyniku formalnej oceny wniosk贸w, do dalszej oceny merytorycznej zakwalifikowano 43 podania i ostatecznie W贸jt Gminy Zabierz贸w przyzna艂 43 nagrody pieni臋偶ne gminy Zabierz贸w za osi膮gni臋cia sportowe w roku 2013 na 艂膮czn膮 kwot臋: 40聽000 z艂.

Nagrody sportowe zosta艂y przyznane w trzech kategoriach, w zale偶no艣ci od rangi imprezy sportowej, podczas kt贸rej, zawodnik uzyska艂 wynik sportowy:

I.聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽 Zawody Mi臋dzywojew贸dzkie

II.聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽 Mistrzostwa Polski

III.聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽 Mistrzostwa Europy, 艢wiata, Igrzyska Olimpijskie

 

Lista wszystkich nagrodzonych sportowc贸w znajduje si臋 w za艂膮czniku pod artyku艂em.

 

 

 

Laureaci Nagr贸d Gminy Zabierz贸w

za Osi膮gni臋cia Sportowe w roku 2013 uzyskane w聽Zawodach Mi臋dzywojew贸dzkich

Imi臋 i nazwisko

Klub Sportowy

Dyscyplina

Osi膮gni臋cie zawodnika

  1. 1.聽聽聽聽聽聽 Zuzanna Kulig
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥 w ZabierzowieDyscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywczyni 聽I miejsca w Halowych Mistrzostwach Ma艂opolski 2013
  1. 2.聽聽聽聽聽聽 Justyna Jankowska
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZdobywczyni z艂otego medalu w konkurencji na 100 m stylem dowolnym w Otwartych Mistrzostwach Okr臋gu Ma艂opolskiego, O艣wi臋cim 2013
  1. 3.聽聽聽聽聽聽 Kacper Stec
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZdobywca srebrnego medalu na 200m stylem dowolnym聽 w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu Ma艂opolskiego O艣wi臋cim, 2013
  1. 4.聽聽聽聽聽聽 Dominik Mazur
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieBr膮zowy medalista na 100m stylem grzbietowym聽 w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu Ma艂opolskiego O艣wi臋cim, 2013
  1. 5.聽聽聽聽聽聽 Tomasz Koprynia
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieBr膮zowy medalista na 100m stylem klasycznym聽 w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu Ma艂opolskiego O艣wi臋cim, 2013
  1. 6.聽聽聽聽聽聽 Anna Grela
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZ艂ota medalistka na 50m stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu M艂odzik贸w, Zabierz贸w grudzie艅 2013
  1. 7.聽聽聽聽聽聽 Adam Majda
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZ艂oty medalista w konkurencji na 100m stylem klasycznym w聽 Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu M艂odzik贸w, Zabierz贸w grudzie艅 2013
  1. 8.聽聽聽聽聽聽 Jakub Ziemianin
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZ艂oty medal w konkurencji 200m stylem dowolnym聽 w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu M艂odzik贸w Zabierz贸w grudzie艅 2013
  1. 9.聽聽聽聽聽聽 Mateusz Waga
Zawodnik Uczniowskiego Klubu P艂ywackiego 鈥濳mita鈥 Zabierz贸wDyscyplina sportowa: p艂ywanieZdobywca I miejsca na 200m stylem klasycznym w Zimowych Mistrzostwach Okr臋gu Ma艂opolskiego
  1. 10.聽聽 Wiktoria Zamachowska
Zawodniczka Krakowskiego Klubu SzermierzyDyscyplina sportowa: szermierkaZdobywczyni II miejsca w Pucharze 呕ubr贸w w szpadzie

 

  1. 11.聽聽 Agata Przygocka
Uczennica szko艂y podstawowej w BalicachDyscyplina sportowa 鈥 lekkoatletyka 鈥 biegi prze艂ajoweZdobywczyni I miejsca w Finale Grand Prix Krakowa w Biegach Prze艂ajowych 鈥 AWF Krak贸w rocznik 2001


Laureaci Nagr贸d Gminy Zabierz贸w

za Osi膮gni臋cia Sportowe w roku 2013, uzyskane na聽zawodach rangi Mistrzostw Polski

Imi臋 i nazwisko

Klub Sportowy

Dyscyplina

Osi膮gni臋cie zawodnika

  1. 12.聽聽 Karolina Szajnowska
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥 w ZabierzowieDyscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywczyni srebrnego medalu w zespole w Dru偶ynowych聽 Mistrzostwach Polski聽 2013
  1. 13.聽聽 Piotr Zi臋bi艅ski
Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego聽 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoSrebrny medalista w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski聽 Junior贸w 2013
  1. 14.聽聽 Ewa Ramut
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoBr膮zowa medalistka w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski聽 w kategorii m艂odzik贸w 2013
  1. 15.聽聽 Anna Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego聽 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywczyni 聽z艂otego medalu w zespole w Mistrzostwach Polski Senior贸w 2013
  1. 16.聽聽 Agata Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZ艂ota medalistka w zespole w Mistrzostwach Polski Senior贸w 2013
  1. 17.聽聽 Krystian Molenda

Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywca srebrnego medalu w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski聽 Junior贸w m艂odszych 2013
  1. 18.聽聽 Anna Michalik
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoBr膮zowa medalistka w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski聽 w kategorii m艂odzik贸w 2013
  1. 19.聽聽 Ardianna Kawa
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZ艂ota medalistka w zespole w Mistrzostwach Polski Senior贸w 2013
  1. 20.聽聽 Marta Dudek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywczyni srebrnego medalu w dru偶ynie w Mistrzostwach Polski 2013
  1. 21.聽聽 Jakub Dudek
Zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywca br膮zowego medalu w zespole w Halowych Mistrzostwach Polski聽 Junior贸w m艂odszych 2013
  1. 22.聽聽 Katarzyna Anio艂
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥滵yscyplina sportowa: 艂ucznictwoSrebrna medalistka w dru偶ynie w Mistrzostwach Polski 2013
  1. 23.聽聽 Milena 艢lusarczyk

 

 

Zawodniczka Uczniowskiego klubu Sportowego Hetman Koronny TrzebiniaDyscyplina sportowa: szachySrebrna medalistka indywidualnie w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 8

 

  1. 24.聽聽 Trener: Marian Twardo艅
  2. 25.聽聽 Krzysztof Szczurek

Zawodnik Krakowskiego Klubu Szachist贸wDyscyplina sportowa: szachy

  • Srebrny medalista Mistrzostw Polski M艂odzik贸w w szachach klasycznych
  • Srebrny medalista Mistrzostw Polski M艂odzik贸w w szachach szybkich
  1. 26.聽聽 Trener: Rafa艂 Gunajew
  2. 27.聽聽 Aleksandra
    Zamachowska
Zawodniczka Krakowskiego Klubu SzermierzyDyscyplina sportowa: szermierkaZdobywczyni I miejsca indywidualnie w Mistrzostwach Polski Junior贸w
  1. 28.聽聽 Trener: Bart艂omiej J臋zyk
  2. 29.聽聽 Marcin Majewski
Zawodnik Klubu Equestrian Centre Krak贸wDyscyplina sportowa: je藕dziectwoZdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski M艂odzik贸w we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego聽 klasa LL
  1. 30.聽聽 Jan Baran

Zawodnik WKS WawelDyscyplina sportowa: biegi na orientacj臋Zdobywca II miejsca w viagra sztafetowych Mistrzostwach Polski w biegu na orientacj臋
  1. 31.聽聽 Trener: Tomasz Lubkiewicz
  2. 32.聽聽 Mateusz J臋drusik
Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWF Krak贸wDyscyplina sportowa: lekkoatletykaZdobywca

  • II miejsca w sztafecie 4×100 m w M艂odzie偶owych Mistrzostwach Polski
  • Tytu艂u Mistrza Polski w Dru偶ynowych Mistrzostwach Polski

 

  1. 33.聽聽 Trener: Marcin Nowak

 

  1. 34.聽聽 艁ukasz Druka艂a
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZ艂oty medalista w formach r臋cznych聽 po艂udniowych w聽 XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 35.聽聽 Sara Zawadzka
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZ艂ota medalistka w kategorii Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 36.聽聽 Anna Cie艣lik
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywczyni II miejsca w Formach R臋cznych Po艂udniowych oraz聽 II miejsca聽 w kategorii Walki Qingda w聽 XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 37.聽聽 Bartosz Czech
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywca III miejsca w kategorii聽 Walki Qingda, w XVII Pucharze Polski, Wushu Warszawa 2013
  1. 38.聽聽 Jakub Pot臋pa
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuSrebrny聽 medalista w kategorii Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 39.聽聽 Dariusz Rozmus
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfu 

Zdobywca II miejsca w kategorii formy z szabl膮 w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013

 

  1. 40.聽聽 Jan Cie艣lik
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuBr膮zowy medalista w聽 kategorii聽 Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 41.聽聽 Julia Bossowska
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuSrebrna medalistka w kategorii聽 Walki Qingda w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 42.聽聽 Krzysztof Kaczmarek
Zawodnik Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfuZdobywca srebrnego medalu w kategorii 鈥撀 Walki Qingda oraz Srebrnego medalu聽 w kategorii聽 Formy R臋czne Po艂udniowe w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013
  1. 43.聽聽 Jagoda Kaczmarek
Zawodniczka Ludowego Klubu sportowego Potok w Wi臋ckowicachDyscyplina sportowa: kungfu 

Srebrna medalistka w kategorii 鈥撀 Walki Qingda oraz Srebrna medalistka w kategorii 鈥撀 Formy Reczne Po艂udniowe w XVII Pucharze Polski Wushu, Warszawa 2013

  1. 44.聽聽 Micha艂聽 Nogie膰
Ludowy Klubu Sportowy Potok w Wi臋ckowicachTrener: kungfu

 

 

 

Laureaci Nagr贸d Gminy Zabierz贸w

聽za Osi膮gni臋cia Sportowe w roku 2013,

聽uzyskane podczas imprez sportowych 聽na poziomie Mistrzostw Europy i 艢wiata

Imi臋 i nazwisko

Funkcja

  1. 45.聽聽 Karina Lipiarska
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濭rot鈥 w ZabierzowieDyscyplina sportowa: 艂ucznictwoZdobywczyni聽 Pucharu Europy 2013 Indywidualnie
  1. 46.聽聽 Aleksander Jab艂o艅ski
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy聽 鈥濭rot鈥漈rener 艂ucznictwa 
  1. 47.聽聽 Szymon Byrtek
Zawodnik M艂odzie偶owego Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego 鈥濻owiniec鈥滽ategoria sportowa: Modelarstwo lotnicze i kosmiczneZdobywca Indywidualnego Mistrzostwa Europy w klasie S8E/P senior贸w, Bu艂garia 2013
  1. 48.聽聽 Krzysztof Przybytek
M艂odzie偶owe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne 鈥濻owiniec鈥漈rener modelarstwa lotniczego i kosmicznego
  1. 49.聽聽 Aleksandra Krzyworzeka
Zawodniczka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej 鈥濧zory鈥 Krak贸wDyscyplina sportowa: kulturystyka kobietZdobywczyni I miejsca聽 w Mistrzostwach 艢wiata federacji WBBE, indywidualnie
  1. 50.聽聽 Mateusz Raczek
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej 鈥濧zory鈥 Krak贸wTrener kulturystyki