AKCJA CHARYTATYWNA DLA KAJTKA W OSR ZABIERZÓW

AKCJA CHARYTATYWNA DLA KAJTKA W OSR ZABIERZÓW

11 346,76 tys. zł w Zabierzowie i ponad 9 tys. zł w Bolechowicach – tyle pieniędzy na zakup protez nóg dla 8-letniego Kajetana Korpaka udało się zebrać podczas akcji charytatywnej, która odbyła się pod patronatem wójt Elżbiety Burtan, tenisistek- sióstr Radwańskich oraz Józefa Kruka. Wśród biorących udział w akcji nie zabrakło również Radnych Gminy Zabierzów oraz bardzo wielu mieszkańców gminy Zabierzów- ludzi dobrego serca.

To był wyjątkowy mecz. 2 marca w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie wszyscy zagrali dla Kajtka. A zaczęli jego koledzy i rówieśnicy z Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów, którzy jako pierwsi wybiegli na parkiet hali sportowej, aby rozegrać mecz ze szkółka piłkarską Wisły Kraków. Burzę oklasków i zachwytu wywołało pojawienia się Kajtka na boisku. Nie chciał tylko oglądać meczu z trybun, lecz stanął w bramce, popisując się kilkoma udanymi interwencjami. Po zmaganiach „Skrzatów” i „Żaków” naprzeciwko siebie stanęły drużyny TVP Kraków i Los Galacticos (m.in. Jerzy Kowalik, Andrzej Ziarkowski, Michał Miśkiewicz, Henryk Krawczyk, Wiesław Cader, Janusz Apostolski, Piotr Stanek, Wania Wukota, Dariusz Marzec, Tadeusz Nabagło, Robert Lipnicki, Grzegorz Zawadiński, Wiesław Dudzik). Galaktyczni zwyciężyli 4:2. Ważniejszy był jednak wynik trwającej w OSR kwesty i licytacji prowadzonej przez Agnieszkę Rokitę i Olimpię Górską. W niedzielne popołudnie udało się zebrać prawie 12 tysięcy zł. Przedmioty na licytację przekazały m.in. siostry Radwański, wójt Elżbieta Burtan, Radosław Kawęcki, Mateusz Ziółko, drużyna Wisły Kraków, kardynał Stanisław Dziwisz, Leszek Możdżer.

Kajetan Korpak ma 8 lat. Mieszka w Bolechowicach. Chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej w Brzeziu.  Od urodzenia nie ma nóg i porusza się na wózku inwalidzkim oraz na rękach, które niedługo będą odczuwać coraz większy ciężar rosnącego ciała. Jednak to jedyny sposób na integrowanie się z rówieśnikami podczas zabaw. Jest bardzo lubiany przez kolegów. Świetnie się uczy a geografia jest jedną z wielu pasji, jakie posiada. Kraje, ich położenie i stolice ma w małym palcu. Jest ciekawy świata i wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim optymizmem zaraża innych. Jednak największą pasją Kajtka jest piłka nożna, a największym marzeniem biegać i zdobywać bramki, tak jak jego idol Ronaldo. Wierzy, że to w końcu nastąpi… Niestety na razie nie może spełnić tego marzenia gdyż do pełni szczęścia potrzebne są specjalistyczne protezy, które zastąpią nóżki. Ich cena to około 60 tysięcy złotych. To olbrzymia kwota, ale tak naprawdę niewielka cena za uśmiech i szczęście Kajtka.

Akcja charytatywna na rzecz Kajtka przybliżyła go do spełnienia jego marzeń. Mamy nadzieje, że znajdą się ludzie dobrego serca, którzy pomogą w kolejnych staraniach o zebranie potrzebnych środków na zakup protez nóg. Każdy może pomóc.

Źródło: OSR Zabierzów

1STRMECZ 0OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA