IX Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

• Strona główna
  • IX Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

zdjęcie 5zdjęcie 6 zdjęcie 4zawody1zawody 3

Po raz dziewiąty pływalnia OSR w Zabierzowie gościła najlepszych pływaków z całej Polski. Trwające od piątku do niedzieli (21.03 – 23.03) zawody o Puchar Rycerza Kmity zgromadziły ponad 250 zawodników z 36 klubów. Uroczyście otwierając tegoroczną edycję Elżbieta Burtan, Wójt Gminy Zabierzów, życzyła wszystkim znakomitej atmosfery i sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Nowa formuła zawodów, która  zakładał poranne starty w eliminacjach oraz popołudniowe w finałach została przyjęta  z ogólnym zadowoleniem i akceptacją. Na pływalni Ośrodka Sportowo- Rekreacyjnego rywalizowali ze sobą zawodnicy młodsi i starsi z gwiazdą światowego formatu Radosławem Kawęckim. Mistrz świata w stylu grzbietowym zwyciężył we wszystkich swoich startach i nie dawał żadnej taryfy ulgowej swoim przeciwnikom. Wsród młodszych zawodnikow wyróżniali się. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), Kacper Stepniak (Korona Swim Kielce), Dominika Kossakowska (Sikret Gliwice). Wśród gospodarzy bardzo dobrze spisali się: Justyna Jamkowska, Anna Grela, Adam Majda, Kacper Stec i Tomasz Koprynia. Sportowym charakterem wykazał sie Dominik Mazur. Swój udział w zawodach zaliczyli również najmłodsi zawodnicy UKP Kmita Zabierzów z roczników 2003 i 2004r. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy AGH Kraków (18) i Korona Swim Kielce (17) a na trzeciej pozycji UKP Kmita Zabierzów 16 medali.

Organizatorzy dzięki  wsparciu Gminy Zabierzów, Starosty Krakowskiego i Województwa Małopolskiego ufundowali, piękne Puchary i medale. Każdy zawodnik uczestniczący w zawodach otrzymał pakiet startowy z licznymi upominkami. Przypomnijmy. Zawody o Puchar Kmity zostały uznane za najlepszą w Polsce imprezę pływacką w 2013 roku. W głosowaniu zorganizowanym przez branżowy portal omegatiming Zabierzów wyprzedził m.in. BCT Marathon Gdynia i Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu