Tour de Cracovia

Tour de Cracovia

plakata Tour de Cracovia 10 10 15
Finałowy wyścig Tour de Cracovia – każdy może wziąć udział
Aktywność sportowa, w szczególności bieganie i rowery są coraz bardziej popularne wśród Krakowian, tę korzystną dla zdrowia modę wykorzystuje Stowarzyszenie Tak, Kraków! oraz klub sportowy WLKS KRAKUS i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w finałowym wyścigu rowerowym, który odbędzie się 10 października 2015 w Więcławicach Starych (gmina Michałowice). Ambasadorem wyścigu Tour de Cracovia jest Rafał Majka, najbardziej ostatnio utytułowany Polski kolarz, wychowanek WLKS, który będzie obecny w czasie finałowego wyścigu.
Wystartować w Tour de Cracovia może każdy, organizatorzy przewidzieli dwa dystanse – główny na 54,9 km oraz krótki dla dzieci i seniorów na 6 km (przejazd bez pomiaru czasu). Start i meta znajduje się w Więcławicach Starych przy kościele św. Jakuba. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 9.30 i zakończy o 11:00, wcześniej należy się zgłosić przez stronę www.tourdecracovia.pl i na miejscu wyścigu odebrać numer startowy. Główny wyścig rozpocznie się o godzinie 12:00, a runda dla dzieci i seniorów o 11:50. Organizatorzy zapewnią atrakcyjne pakiety startowe w wyścigu Masters, a dla każdego kto ukończy wyścig pamiątkowy medal. Udział w wyścigu jest całkowicie bezpłatny (nie ma opłat startowych).
Dodatkowo będzie można skorzystać z serwisu rowerowego, zapewniona jest opieka medyczna na miejscu i ubezpieczenie na czas przejazdu. Na zwycięzców czeka wiele nagród rozdzielonych w poszczególnych kategoriach według regulaminu wyścigu. Wartość nagród w kategorii Masters to równowartość 7 000 zł.
Dodatkowo w czasie Tour de Cracovia odbędzie się klasyfikacja Pucharu Polski w kolarstwie Państwowej Straży Pożarnej, będzie więc można podziwiać strażaków tym razem w rywalizacji sportowej.
Wyścig w Więcławicach Starych jest zwieńczeniem cyklu rajdów rowerowych (odbyły się cztery edycje na przełomie 2014/2015 roku), które miały miejsce w Krakowie i okolicach. Dodatkowo dla widzów przewidziano dodatkowe atrakcje: gry i zabawy dla dzieci, pokazy trialowe grupy Kramarczyk Team, rodzinny piknik, a na zakończenie dnia koncert zespołu Trebunie Tutki.
Pomysłodawcą i zarazem koordynatorem głównym projektu jest Poseł Ireneusz Raś, Przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Kraków! Dyrektorem Sportowym wyścigu jest Zbigniew Klęk, wieloletni trener Rafała Majki, zwycięzcy Tour de Pologne i górskiego odcinka Tour de France. Rafał Majka jest honorowym ambasadorem Tour de Cracovia i zapowiedział swoją obecność na imprezie.
Warunkiem uczestnictwa w wyścigu jest dokonanie elektronicznej rejestracji na stronie internetowej www.tourdecracovia.pl lub w dniu wyścigu do godziny 11.00. Regulamin wyścigu dostępny na www.tourdecracovia.pl
Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie partnerzy: ECHO Investment – sponsor strategiczny, PKN Orlen SA – sponsor główny. Akcje wspierają sponsorzy: Energia dla Firm, MARR, MDA, Impel Cleaning oraz Partnerzy: Grupa Maspex (Kubuś), Kraków Airport, Poręba, 3line.pl, MPWiK, Ekomed, Autoneo, CEZ Skawina, MPO, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Wygrajmy Siebie, Fundacja Nowe Centrum, Piekania i Cukiernia EKLER. Napoje dostarcza Małopolanka i Galicya oraz Oshee, patronami medialnymi są: TVP Kraków, Dziennik Polski, TVP Sport, Radio RMF MAXXX, naszemiasto.pl
Szczegółowy program imprezy:
9:30-11:00 – rejestracja uczestników
11.50 – runda finałowa dla dzieci i seniorów (6 km),
12.00 – wyścig Masters oraz Puchar Polski w kolarstwie Państwowej Straży Pożarnej (54,9 km)
12:00 – 14:00 gry, zabawy, animacje dla dzieci, pokazy trialowe Kramarczyk Team
14:30 – ceremonia wręczenia nagród
15.00 – koncert zespołu TREBUNIE TUTKI
Mapka wyścigu
Kontakt dla mediów:
Marta Pawlik Pawlik PR e-mail: marta@pawlikpr.pl tel. 790 895 055