Już wkrótce ! otwarcie małego basenu

Już wkrótce ! otwarcie małego basenu

 

Trwa rozbudowa pływalni Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego. Inwestycja zakładająca powstanie drugiej, mniejszej niecki basenowej do nauki pływania dla najmniejszych dzieci rozpoczęła się na przełomie kwietnia i maja br. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na drugą połowę listopada tego roku.
Pomysł na budowę mniejszego basenu i jego realizacja powstał przede wszystkim z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej Gminy oraz rodzin z małymi dziećmi. Nowy obiekt będzie połączony z już istniejącym basenem sportowym w jedną całość. Mniejszy basen o powierzchni około 70 m kwadratowych zostanie wyposażony w zjeżdżalnie i inne atrakcje wodne dla dzieci. Głębokość będzie się zaczynała od 30 cm aż do 60 cm w najgłębszym miejscu. Temperatura wody powinna zadowolić nawet największych zmarzluchów – ok. 31 st. C. Dzięki temu już 3,4,5-latki będą mogły rozpoczynać naukę pływania i oswajanie się z wodą. Inwestycja jest realizowana przez firmę P.H.U. Potoczak ze Skawy. Dzięki staraniom Gminy Zabierzów rozbudowa basenu otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości prawie 700 tys. zł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA