XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

  • Strona główna
  • XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

 

XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity

 

Znakomite, pływackie widowisko za nami. W dniach 12-13 Kwietnia na pływalni OSR
w Zabierzowie rozegrane zostały XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity. W tegorocznej imprezie udział wzięło 340 zawodników z 35 klubów pływackich. Nieco zmieniona formuła zawodów, więcej kategorii wiekowych, ale niewątpliwie ta sama znakomita atmosfera i wysoki poziom sportowy, tak w skrócie można podsumować Zabierzowskie zawody.

Piątkowy wieczór to już tradycyjnie ściganie długodystansowe. Zawodnicy i zawodniczki mierzyli się na dystansach 400m stylem dowolnym, 400m stylem zmiennym oraz 800 i 1500m stylem dowolnym. Mimo że konkurencje długie i wymagające przyniosły wiele emocji i wiele z nich rozstrzygało się na ostatnich centymetrach! Organizatorzy postanowili nagrodzić wysiłek zawodników i ufundowali nagrody finansowe za najbardziej wartościowy wynik dnia. Najmocniejsi bez podziału na kategorie wiekowe okazali się tego dnia: Alicja Miłek z Solnego Miasta Wieliczka wśród dziewcząt oraz Mikołaj Miłkowski UKS 48 Warszawa w kategorii chłopców.

Sobotnie zmagania to tradycyjne już, dla Pucharu Kmity, poranne eliminacje i popołudniowe finały. Poziom zawodów w tym roku okazał  się bardzo wysoki i sam awans do finałów był wielkim wyzwaniem. Największą uwagę przykuły wyścigi memoriałowe na dystansach 100 i 200m stylem motylkowym. W Dużym Memoriale Rycerza Kmity na dystansie 200m stylem motylkowym nie zawiedli faworyci. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Julia Zaborowicz (Górnik Sosnowiec) z czasem 2;19,72. Niesamowitej sztuki dokonał w męskim finale Michał Poprawa. Zawodnik AZS AWF Katowice, niesiony dopingiem publiczności, po raz kolejny zwyciężył w tej konkurencji i po raz kolejny poprawił własny rekord memoriału, który od teraz wynosi 1:57,55! Emocji nie brakowało również w Małym Memoriale Rycerza Kmity na dystansie 100m stylem motylkowym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Miłek Alicja reprezentująca Solne Miasto Wieliczka (1:05,25), zaś wśród chłopców Tomasz Litwa z klubu Salwator Kraków (1:03,50).

Zawody o Puchar Rycerza Kmity zawsze wyzwalają dodatkową mobilizację wśród zawodników UKP Kmita Zabierzów. Wiele świetnych wyścigów, okazałe rekordy życiowe i walka z całych sił, takich pływaków
z Zabierzowa chcielibyśmy oglądać na każdych zawodach. Medale dla naszej drużyny zdobywali: Tymek Dawiec (srebro 50m stylem motylkowym, Jakub Wawro (brąz 50m stylem motylkowym), Marysia Bartuś (brąz 200
i 400m stylem dowolnym), Karolinka Czerwiec (brąz 200m stylem grzbietowym). Nie zawiodła również nasza sztafeta w składzie Trener Artur Czerwiec, Wiktoria Adamska, Tomek Chrobak i Antek Kowalczyk,  która po świetnej walce zajęła 2 miejsce i zdobyła jeden z okazałych pucharów ufundowanych przez Ośrodek Sportowo- Rekreacyjny w Zabierzowie i pana dyrektora Adama Lissa. . Z dobrej strony pokazali się uczestnicy finałów: Michał Niżankowski, Roch Makowski, Bartek Seweryn, Tomek Chrobak i Wiktoria Adamska. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy postawy, wyników i poczynionych postępów.

Tak okazałe zawody nie mogłyby się odbyć bez naszych sponsorów i partnerów. Po raz kolejny dziękujemy za wsparcie i zaufanie Gminie Zabierzów oraz Krakowskiemu AirPort w Balicach. Podziękowania kierujemy również do Powiatu Krakowskiego i Urzędu Marszałkowskiego. Niezawodna okazała się firma Arena, która ufundowała piękny sprzęt pływacki dla naszych medalistów. Nie ma chyba w Polsce pływaka, który nie znałby smaku czekolad
z Zabierzowa, to dzięki firmie Cortez. Nagrody dla uczestników naszych zawodów zawdzięczamy również firmie Sferis. Nieprzerwalnie od wielu lat są z nami: PUK Zabierzów, Pizzeria Marco, Biedronka. Ciekawą nagrodę
w postaci dostępu do platformy umożliwiającej administrowanie i zarządzanie klubem ufundowała firma ActivNow. Przygotowania do Pucharu Rycerza Kmity startują na wiele dni przez pierwszym wyścigiem. Wiele osób poświęca swój wolny czas żeby wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. Bez nich te zawody byłyby ogromnie trudne do zorganizowania. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Za rok jubileuszowe, XV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity. Organizacyjne postaramy się być jeszcze lepsi a Was Drodzy Zawodnicy i Trenerzy już teraz gorąco zapraszamy!

https://swimart.pl/pliki/meet/2019/klu/04_14_zabierzow/komunikat.pdf

https://wetransfer.com/downloads/856df40cc57fd8b85249b4cbbabff34620190317151717/9da61bf6db73de9b34909ca01955055c20190317151717/d3cbf6