Puchar Kmity-edycja zimowa 3.12.2022

Puchar Kmity - Zawody pływackie, edycja Zima.

W dniu 3.12.2022 na pływalni Ośrodka sportowo rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się zawody pływackie O Puchar Kmity - edycja zimowa.
Zawody były wspaniałym sprawdzianem formy na koniec roku i możliwością rywalizacji na tle rówieśników z całej małopolski.
Nasz klub reprezentowała spora grupa pływaków z klas sportowych  I-III szkoły w Zelkowie oraz dzieci z sekcji pływackiej UKP Kmita Zabierzów. Łącznie startowało 210 zawodników z 18 klubów.
W rankingu medalowym nasz klub zajął wysokie 3 miejsce ale za to zdobyliśmy najwięcej „ krążków” bo aż 31 w tym 8 złotych 10 srebrnych i 13 brązowych.
Zawody zostały wsparte przez Gminę Zabierzów, Powiat Kraków i Województwo Małopolskie.
Puchary dla sztafet ufundował dyrektor OSR Zabierzów Adam Liss.
Na naszej pływalni ze swoimi podopiecznymi gościł Wojciech Wojdak, medalista mistrzostw świata i rekordzista polski na dystansie 800m stylem dowolnym.

Sztafeta 4x 50 dowolnym 🏆🥇

Już w nadchodzący weekend mistrzostwa województwa małopolskiego młodzików w Krakowie.